Sort by
  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★½

  • Beauty and the Beast: A 30th Celebration

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • My Policeman

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Clean

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • JANET JACKSON.

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Step Into Paradise

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Come from Away

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½