Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Edit this entry  
20
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
29
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Clean

Clean

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry