RSS feed for Daniel
  • Greyhound

    ★★★

  • Depeche Mode: Live Spirits

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • February Wind

    ★★★★½

  • Ashfall

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • A Night in Shanghai

    ★★★★

  • Spirits in the Forest

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Midway

    ★★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★½

  • Black and Blue

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Kill Chain

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Battle of Jangsari

    ★★★

  • Detention

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • The Space Between The Lines

    ★★★½

  • The Bad Guys: Reign of Chaos

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Bring Me Home

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Metamorphosis

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Battle: Roar to Victory

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Under Your Bed

    ★★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • First Love

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Bodies at Rest

    ★★½

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Jo Pil-ho: The Dawning Rage

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Never Grow Old

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★½

  • The Kid

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Windstorm 4

  • Club der roten Bänder - Wie alles begann

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • System Crasher

    ★★½