• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Zone 414

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Happiest Season

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Desperados

    ★★★

  • Superman: Red Son

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Straight Up

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

  • Stuber

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

  • The Wandering Earth

    ★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • The Front Runner

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • The Equalizer 2

  • Extinction

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Gotti

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Incoming

  • Jie Jie

    ★★★½

  • June

    ★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Transformer

    ★★★

  • Bao

  • Period. End of Sentence.

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Level 16

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★½