Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
Edit this entry  
31
Free Solo

Free Solo

2018
×
Edit this entry  
26
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blackenstein

Blackenstein

1973
×
Edit this entry  
24
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories

Memories

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Troublemakers: The Story of Land Art

Troublemakers: The Story of Land Art

2015
×
Edit this entry  
20
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Edit this entry  
30
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sister Act

Sister Act

1992
×
Edit this entry  
16
Transformer

Transformer

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
16
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Level 16

Level 16

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Zone 414

Zone 414

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cub Tiger from Kwang Tung

The Cub Tiger from Kwang Tung

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kid with the Golden Arm

Kid with the Golden Arm

1979
×
Edit this entry  
02
Crippled Avengers

Crippled Avengers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
The House on Trubnaya

The House on Trubnaya

1928
×
Read the review Edit this entry  
20
The Reluctant Debutante

The Reluctant Debutante

1958
×
★★★★
Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
Edit this entry  
10
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
★★★★
Edit this entry  
03
Before the Fall

Before the Fall

2004
×
Edit this entry  
23
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
So This Is Paris

So This Is Paris

1926
×
★★★½
Edit this entry  
22
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Recorder: The Marion Stokes Project

Recorder: The Marion Stokes Project

2019
×
Edit this entry  
02
Storm Over Asia

Storm Over Asia

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Woman's Testament

A Woman's Testament

1960
×
Edit this entry