RSS feed for Mariana
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Yuppies versus Stooges

Yuppies versus Stooges

2019
×
Edit this entry  
18
Brave

Brave

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
Edit this entry  
19
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Daniel Sosa: Maleducado

Daniel Sosa: Maleducado

2019
×
Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tracy Morgan: Staying Alive

Tracy Morgan: Staying Alive

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry