Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kindness of Strangers

The Kindness of Strangers

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Yes-People

Yes-People

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry