• Senior Year

    ★½

  • Loons

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • Beanie Mania

    ★★★

  • A California Christmas: City Lights

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Spirit of the Peaks

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★½

  • Adrienne

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Second Wedding

  • Eternals

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Paper Geese

  • Silent Night

    ★★½

  • Jagged

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Alpinist

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Queenpins

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★