Sort by

Jake has logged 32 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Well Groomed

Well Groomed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry