Sort by

Joel has logged 63 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inoperable

Inoperable

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Step

Step

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maudie

Maudie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hero

The Hero

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paris Can Wait

Paris Can Wait

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry