LakeMichMonDon has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trip

The Trip

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to School

Back to School

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
LA 92

LA 92

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry