Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Missing

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • George & Tammy

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★½

  • Till

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Bros

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • To Leslie

    ★★★

  • Spin Me Round

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • My Old School

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Summering

    ★★★

  • Nanny

    ★★★½

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★★

  • Fresh

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★