• Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Katya: Help Me, I'm Dying

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Unplanned

    ½

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Time Freak

    ½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Replicas

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Maniac

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ½

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½