Sort by
  • The Invitation

    ½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Doraemon: Nobita's Little Star Wars 2021

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Men on the Verge of a Nervous Breakdown

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Louise

    ★★

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Fuelled

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★½

  • Contretemps

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Golden Hour

    ½

  • Squid Game

    ★★½

  • Schumacher

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★½

  • Pig

  • Red Rocket

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★½

  • Titane

    ½

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Bestia

    ★★

  • The Novice

    ★★½

  • Ascension

    ★★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★½