Sort by

lameamanda has logged 109 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1BR

1BR

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost Husband

The Lost Husband

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Work It

Work It

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry