Sort by

lamia has logged 107 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
½
Edit this entry  
13
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Edit this entry  
13
You Again

You Again

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
The Losers

The Losers

2010
×
Edit this entry  
30
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don Jon

Don Jon

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry