RSS feed for Lamkin91
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Dirt

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Red Joan

    ★★★★

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

  • The Nun

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Truth or Dare

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • The Miniaturist

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • 1922

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Williams

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Wish Upon

    ½

  • My Cousin Rachel

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Blame!

    ★★★★

  • Wonderstruck

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Unforgettable

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • The Other Side of Hope

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Mythica: The Godslayer

    ★★½

  • Passengers

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Shallows

    ★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★★