Sort by

jen has logged 258 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hole

The Hole

2009
×
★★
Edit this entry  
31
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fan

The Fan

1981
×
★★★
Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Foxfire

Foxfire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mouthpiece

Mouthpiece

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shelley

Shelley

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Read the review Edit this entry