jen has logged 89 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Monkey's Paw

The Monkey's Paw

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tragic Jungle

Tragic Jungle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Vampire Hotel

Tokyo Vampire Hotel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Room

The Room

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cellular

Cellular

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Curve

Curve

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eros

Eros

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry