Lana has logged 46 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★½
Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Edit this entry  
11
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Share

Share

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry