• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Lulli

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Britney vs. Spears

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Edge of Democracy

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Purl

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½