• Day Shift

  • Prey

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Love & Gelato

  • Spiderhead

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • The House

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Aftermath

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Project Power

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Ava

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Onward

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★