Sort by

Lance has logged 28 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deadpool

Deadpool

2016
×
½
Edit this entry  
31
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Barbershop

Barbershop

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aurora

Aurora

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mower Minions

Mower Minions

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irish Pub

The Irish Pub

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aurora

Aurora

2010
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Strange Case of Angelica

The Strange Case of Angelica

2010
×
Edit this entry  
12
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
½
Edit this entry  
12
Eisenstein in Guanajuato

Eisenstein in Guanajuato

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Color of the Cross

Color of the Cross

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Cloud Phenomena of Maloja

Cloud Phenomena of Maloja

1924
×
Read the review Edit this entry  
11
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Darling

Darling

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Southbound

Southbound

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Eden

Eden

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Crumbs

Crumbs

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
La Sapienza

La Sapienza

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
½
Read the review Edit this entry