• Sacro Moderno

    ★★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • L'arminuta

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Yuni

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Terrorizers

    ★★★½

  • Freaks Out

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • BELLE

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Crusade

    ★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Mothering Sunday

    ★★

  • To Chiara

    ★★★★

  • Blackout Love

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Horimiya

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★

  • One Second

    ★★★½

  • Il talento del calabrone

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • In Between Dying

    ★★★★½

  • The Predators

    ★★★

  • Nowhere Special

    ★★★★

  • New Order

    ½

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★½

  • Hopper/Welles

    ★★★½

  • The Macaluso Sisters

    ★★★

  • Love After Love

    ★★

  • Notturno

    ★★★

  • Laila in Haifa

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Fiori, Fiori, Fiori!

  • Dear Comrades!

    ★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★½

  • Salvatore: Shoemaker of Dreams

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Miss Marx

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Whaler Boy

    ★★★

  • Saint-Narcisse

  • The Duke

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★

  • Our Father

    ★★½

  • Final Account

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★½

  • Milestone

  • The Human Voice

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Lovers

    ★½