Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Her Blue Sky

Her Blue Sky

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Great Passage

The Great Passage

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Squish

Squish

2020
×
Edit this entry  
11
The Great Wave

The Great Wave

2020
×
Edit this entry  
11
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Digimon Adventure

Digimon Adventure

1999
×
Edit this entry  
30
The Blue Planet

The Blue Planet

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Relative Worlds

The Relative Worlds

2019
×
★½
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Horimiya

Horimiya

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Sacro Moderno

Sacro Moderno

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Crusade

The Crusade

2021
×
★★
Edit this entry  
21
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terrorizers

Terrorizers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Yuni

Yuni

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Second

One Second

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
L'arminuta

L'arminuta

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry