RSS feed for Landen
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry