Sort by

• landon • has logged 61 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Divergent

Divergent

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
Read the review Edit this entry  
03
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Profile

Profile

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry