• Soul

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★