Rose has logged 26 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ares

Ares

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Ever After

Christmas Ever After

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby God

Baby God

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Effie Gray

Effie Gray

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry