lara has logged 71 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
18
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Edit this entry  
08
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Edit this entry  
04
Detour

Detour

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Edit this entry  
02
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eli

Eli

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Edit this entry