lara has logged 90 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
11
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Edit this entry  
07
Society

Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Edit this entry  
06
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★
Edit this entry  
28
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Edit this entry  
15
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★
Edit this entry  
13
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
06
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Necropolis Symphony

Necropolis Symphony

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Edit this entry  
01
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
25
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
I See You

I See You

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★★
Edit this entry