LaresPares has logged 349 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Slate

Slate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
01
The Heretics

The Heretics

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Godwink Christmas: Meant For Love

A Godwink Christmas: Meant For Love

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Edit this entry  
22
Girl

Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Roboshark

Roboshark

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Soul Reaper

Soul Reaper

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monk Comes Down the Mountain

Monk Comes Down the Mountain

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Basement

The Basement

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Hunting

Happy Hunting

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Jim Button and the Wild 13

Jim Button and the Wild 13

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
05
Territories

Territories

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Books of Blood

Books of Blood

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
30
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shaolin

Shaolin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Prey

Prey

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Shinobi: Heart Under Blade

Shinobi: Heart Under Blade

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Haywire

Haywire

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Antisocial

Antisocial

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Whisper

Whisper

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloody Beach

Bloody Beach

2000
×
★★
Read the review Edit this entry