LaresPares has logged 28 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Dragon

Dragon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dorothy Mills

Dorothy Mills

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truth About Emanuel

The Truth About Emanuel

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Thale

Thale

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Room 205

Room 205

2007
×
★★
Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Drei Mann in einem Boot

Drei Mann in einem Boot

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Next Door

Next Door

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Baywatch

Baywatch

2017
×
Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Death Race

Death Race

2008
×
★★½
Edit this entry  
10
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Immortals

Immortals

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Prey

Prey

2011
×
★★½
Edit this entry