Sort by

lare has logged 47 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Marshall

Marshall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elite Squad

Elite Squad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lava

Lava

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amnesiac

Amnesiac

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justin Bieber: Never Say Never

Justin Bieber: Never Say Never

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Dog's Will

A Dog's Will

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry