RSS feed for Lari
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Devdas

Devdas

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1992
×
★★
Edit this entry  
09
Inferno

Inferno

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★
Edit this entry  
25
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
13
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry