RSS feed for Lari

Lari has logged 247 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Edit this entry  
29
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Everyone Says I Love You

Everyone Says I Love You

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★
Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★
Edit this entry  
28
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Edit this entry  
27
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Marple: Ordeal by Innocence

Marple: Ordeal by Innocence

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
Read prior review Edit this entry  
16
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Edit this entry  
15
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Edit this entry  
14
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Edit this entry  
14
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★
Edit this entry  
09
Matador

Matador

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Hitch

Hitch

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Run Silent, Run Deep

Run Silent, Run Deep

1958
×
★★★
Edit this entry  
20
Heartburn

Heartburn

1986
×
★★
Edit this entry  
19
My Stuff

My Stuff

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★
Edit this entry  
04
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
31
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Internship

The Internship

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Avanti!

Avanti!

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Hollywood Ending

Hollywood Ending

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Miracle

Miracle

2004
×
★★★
Edit this entry  
11
Heist

Heist

2001
×
★★★
Edit this entry