RSS feed for Lari

Lari has logged 273 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★
Edit this entry  
25
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry  
24
The First Movie

The First Movie

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Edit this entry  
18
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Terminal Velocity

Terminal Velocity

1994
×
★★
Edit this entry  
17
Life in Cold Blood

Life in Cold Blood

2008
×
Edit this entry  
16
Life in Cold Blood

Life in Cold Blood

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Life in Cold Blood

Life in Cold Blood

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Life in Cold Blood

Life in Cold Blood

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Next

Next

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Murder She Said

Murder She Said

1961
×
★★★
Edit this entry  
12
Life in Cold Blood

Life in Cold Blood

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Collateral Damage

Collateral Damage

2002
×
★★
Edit this entry  
04
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Natural

The Natural

1984
×
★★★
Edit this entry  
02
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fair Game

Fair Game

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★
Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★
Edit this entry  
15
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Commando

Commando

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Edit this entry  
12
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Sharknado

Sharknado

2013
×
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Other Woman

The Other Woman

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Catch and Release

Catch and Release

2006
×
★★
Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry