RSS feed for Lari

Lari has logged 145 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
30
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gay Purr-ee

Gay Purr-ee

1962
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★
Edit this entry  
25
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★
Edit this entry  
19
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Edit this entry  
18
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Edit this entry  
17
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Edit this entry  
17
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Lava

Lava

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Philomena

Philomena

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★
Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★
Edit this entry  
20
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Edit this entry  
06
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★
Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★
Edit this entry  
30
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
22
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Edit this entry