RSS feed for Lari

Lari has logged 49 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Edit this entry  
13
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Edit this entry  
02
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★
Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★
Edit this entry  
07
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★
Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
Edit this entry  
14
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry