Sort by

lari has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sweet Money

Sweet Money

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Binge

The Binge

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A King and His Movie

A King and His Movie

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kika

Kika

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blessed by Fire

Blessed by Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zama

Zama

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legend

Legend

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Sort of Family

A Sort of Family

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry