• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Devs

    ★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★½

  • Zola

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Swallow

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Little Drummer Girl

  • The Favourite

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Piercing

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★