Sort by

larir has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Firm

The Firm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry