• The Batman

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

  • Deadly Illusions

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • First Date

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Summerland

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • One in a Thousand

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Klaus

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • National Theatre Live: Fleabag

  • The Mind, Explained

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Greta

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★★