RSS feed for larissakeer
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Austerlitz

Austerlitz

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dementia

Dementia

1955
×
★★★½
Edit this entry  
15
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Edit this entry  
10
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Collective: Unconscious

Collective: Unconscious

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gook

Gook

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The River

The River

1951
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tekkonkinkreet

Tekkonkinkreet

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry