• Jackass Forever

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Cry Macho

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Old

  • Memoria

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • Tengan cuidado ahí fuera

    ★★★½

  • Mighty Flash

  • Sisters With Transistors

    ★★★½

  • Slow Machine

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Liberte

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • The Portuguese Woman

    ★★★½

  • El rey

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Grand Bizarre

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Capernaum

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • Transit

    ★★★½

  • The Waldheim Waltz

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Epilogue

    ★★★

  • Monody

    ★★★

  • September

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Ode

    ★★★½

  • Coda

    ★★★½

  • Abaton

    ★★★½

  • Elohim

    ★★★½

  • Spielberg

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½