Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
In the Earth

In the Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Edit this entry  
02
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
42

42

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Car: Road to Revenge

The Car: Road to Revenge

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lucky Day

Lucky Day

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Road House

Road House

1989
×
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Morgan

Morgan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry