Sort by

mary has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Noriko's Dinner Table

Noriko's Dinner Table

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★
Read the review Edit this entry