Sort by

Larson has logged 490 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Maurice

The Amazing Maurice

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
True Grit

True Grit

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Deter a Robber

How to Deter a Robber

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Window Wonderland

Window Wonderland

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
About Fate

About Fate

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is Christmas

This Is Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kevin & Perry Go Large

Kevin & Perry Go Large

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Ones Out

Last Ones Out

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry