• Cry Macho

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Mangrove

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Inheritance

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Outside Story

  • The Old Guard

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • New York New York

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • I Carry You with Me

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Outsider

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Watchmen

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Lost Okoroshi

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★½

  • Wasp Network

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★½