Sort by

Josh has logged 14 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Holler

Holler

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry